czwartek, 14 stycznia 2016

Can we start?


Jestem straszna... Postanowiłam napisać pierwszy post na moim blogu odrzucając w kąt literaturę Dostojewskiego. Czuję, że w ciągu zbliżającej się sesji postępuję bardzo nie rozważnie. Ale hej! Trochę luzu i odpoczynku nie zaszkodzi. "Idiota" i "Sobowtór" nie uciekną, a "Anna Karenina" L. Tołstoja czeka na mnie tuż za rogiem. Pogoda za oknem nie zachwyca, więc próbuję uszczęśliwiać się małymi rzeczami i nie myśleć o zbliżającej się sesji i zaliczeniach na uczelni. Cieszy mnie jednak fakt, że po tym wszystkim czeka Nas duuużo wolnego, a wiosna zbliża się wielkimi krokami,a co za tym idzie? 15 marca i ponowne spotkanie z moim ulubionym zespołem Years&Years na Torwarze w Warszawie.
Nie mogę się doczekać!

I'm a horrible person. I've decided to write the first note at my blog rejecting Dostoyewsky's literature in the corner. I feel that during this uncoming exams my behaviour is thoghttless. But hey! Some slack and rest will not hurt. "Idiot" and "The Double" don't escape and L. Tolstoy's "Anna Karenina" is waiting for me around the corner. The weather outside doesn't impress so I try to make me happy with small things and not think about exams and credits at my univeristy. However, I'm glad that after all this, waiting for us a lot of days off and spring is fast approaching and what is a result? 15 March and reunion with my favourite band Years&Years at Torwar in Warsaw. I can't wait!


Ostatnio udało mi się pooglądać amerykański film w reżyserii Alison Bagnall, w którym występuje właśnie Olly Alexander(członek Years&Years) i Greta Gerwig pod tytułem "Talerz i łyżka". Jest to film, którego raczej nie zobaczymy w kinach. Jak można go opisać? Dziwaczny film romantyczny, komediowy i dramat jednocześnie z domieszką dobrej gry aktorskiej i nie typowej scenerii. Polecam pooglądać i przekonać się.

Recently I watched an American movie directed by Alison Bagnall, starring Olly Alexander(the member of Years&Years)and Great Gerwig titled "The Dish & the Spoon". It's the film whose we can't rather see at the cinema. How can I describe this movie?  Bizarre romantic movie, comedy and drama simultaneously with a touch of good acting and not the typical scenery. I would recommend watch and find out.

Polecam także muzykę, a oto jedna z moich ulubionych piosenek z tego filmu.
I also recommend the music and this one is my favourite song from the movie.Pozdrowienia. Wracam do literatury.
Greetings. I'm coming back to my literature.

Nat
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz